Rośliny ozdobne w ogrodach

zabytkoweZa ogrody prywatne można uznawać takie ogrody, które znajdują się przy budynkach mieszkalnych lub w pewnej od nich odległości, ale pozostają pod nadzorem osoby prywatnej. Takie ogrody można utrzymywać samodzielnie, jedna

Rośliny ozdobne w ogrodach Ogród to nie tylko róże, czy drzewa owocowe, dobrze wyglądają również rośliny typu . Doskonale wypełnią miejsce w ogrodzie, mogą posłużyć za żywopłot i zazwyczaj są mało wymagające.

Ogrody zabytkowe

Za ogrody prywatne można uznawać takie ogrody, które znajdują się przy budynkach mieszkalnych lub w pewnej od nich odległości, ale pozostają pod nadzorem osoby prywatnej. Takie ogrody można utrzymywać samodzielnie, jednak także ogrody prywatne mogą czasami wymagać fachowej pielęgnacji, której będą mogli dokonywać ogrodnicy zatrudnieni w jednej z firm zajmującej się projektowaniem i doglądaniem różnych ogrodów.

Mogą oni również zaprojektować swojemu szefowi jakiś nowy, bardziej rozległy ogród. Podziwiać można także ogrody zabytkowe, w których posadzone zostały jakieś rzadsze rośliny, znajdujące się obecnie pod szczególną ochroną. Wprawdzie w takich ogrodach obowiązują określone reguły zachowania, jednak pobyt w nich może stać się przyjemnością dla wielu osób.


Stylizacja ogrodu

Przy tworzeniu ogrodu warto zainspirować się jakimś klasycznym style. W tym celu można wybrać się do różnych ogrodów botanicznych w naszej okolicy i podpatrzeć kilka ciekawych rozwiązań. Ostatnio modne i popularne są ogrody japoński lub chińskie (nie, to nie to samo). W przestrzeniach miejskich w dużych miastach są ogrody właśnie w tych stylach.

W ogrodzie japońskim ważna jest woda i jej przepływ. Istotne są też kamienie oraz ogólna harmonia, połączona z minimalizmem. Woda w tych ogrodach ma również znaczenie symboliczne- woda to życie, a jej ruch ma nawiązywać do przemijającego czasu. Z bardziej nowoczesnych stylów można z powodzeniem zastosować minimalizm, który świetnie sprawdza się zarówno na dużych przestrzeniach jak i w małych ogródkach. Dużo zależy od naszych indywidualnych preferencji.


Jesień w ogrodzie

Sezon jesienny to ostatni gwizdek, aby jeszcze coś posadzić w naszym ogrodzie. Mogą to być tuje, krzewy i rośliny, które przetrwają zimę. Jesień to też czas porządków, nie tylko w domu, ale i w ogrodzie. Suche liście, igły, chwasty- wszystko to trzeba dokładnie wygrabić, ziemię można nawieźć naturalnym nawozem.

Warto też poprzycinać gałęzie i odrosty w naszych krzewach i wyciąć te drzewka, które już nam nie pasują, albo obumarły w czasie lata lub wiosną. Warto tez uzupełnić korę na skarpach i skalniakach oraz sprawdzić szczelność folii przy roślinach ozdobnych.



© 2019 http://revolver.olsztyn.pl/