Podróż busem do pracy za granicę

i Francja) już w XIX wieku rozpowszechniły się także omnibusy o napędzie parowym, jednak konieczność wożenia dużych masowo i objętościowo zapasów wody oraz paliwa nie sprzyjały rozwojowi konstrukcji tych pojazdów. W Anglii w 1865

Podróż busem do pracy za granicę

Historia konstrukcji autobusu

Poprzednikami autobusów w drogowym transporcie pasażerskim były dyliżanse i omnibusy ciągnięte przez konie. W niektórych krajach (Wielka Brytania i Francja) już w XIX wieku rozpowszechniły się także omnibusy o napędzie parowym, jednak konieczność wożenia dużych masowo i objętościowo zapasów wody oraz paliwa nie sprzyjały rozwojowi konstrukcji tych pojazdów. W Anglii w 1865 rozwój parowych omnibusów zablokowała tzw. ustawa o czerwonej fladze (Red Flag Act), praktycznie zakazująca ich używania.

Wynalezienie silnika spalinowego pod koniec XIX wieku umożliwiło powstanie omnibusów spalinowych ? czyli autobusów (auto ? sam, bus ? końcówka łacińskiego przypadku ze słowa omnibus = dla wszystkich, dosłownie ? wszystkim). Pierwsze konstrukcje (pierwotna nazwa Automobil-Omnibus, następnie Auto-Omnibus) powstały w firmie Benz na początku jej istnienia i w 1895 roku podjęły komunikację w Niemczech. Pierwsze autobusy powstawały przez zabudowę kabiny pasażerskiej na podwoziu samochodu ciężarowego i były napędzane silnikami o zapłonie iskrowym. Trzecia ? po fabrykach Daimlera i Benza ? niemiecka fabryka pojazdów silnikowych, Stoewer w Szczecinie była pierwszą fabryką autobusów4 sensu stricto. Produkcję rozpoczęto tam w latach 1899?1900. Wykonywano wtedy m.in. podwozia na eksport, karosowane w miejscu dostarczenia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus#Historia_konstrukcji


Zalety transportu busem

Niezależnie od tego, jaki jest cel naszej podróży, warto wybrać transport busem. Jest to nie tylko bardzo szybka, ale jednocześnie dość tania forma transportu. Wybierając busy możemy szybko przemieszczać się bez skomplikowanych procedur takich, jak odprawa na lotnisku w przypadku przelotu samolotem. Wiele osób uważa również, że busy są o wiele bardziej punktualną formą transportu niż kolej. Dlatego też nic dziwnego, że cieszą się one taką popularnością wśród pasażerów, zarówno tych potrzebujących przejazdu krajowego, jak i wybierających się za granicę. Firmy transportowe oferują bowiem zarówno krajowe, jak i zagraniczne przejazdy. Można także wynająć busy na specjalne zamówienie.


Komfortowy przejazd busem

Chociaż najbardziej popularną formą transportu jest w dzisiejszych czasach samochód, również wiele osób korzysta z możliwości przejazdu busem. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie? Przede wszystkim, przejazd busami to równie szybki jak transport samochodowy sposób na pokonanie nawet dużych odległości. Transport busem ma jednak i inne zalety. Jedną z nich jest możliwość uniknięcia prowadzenia pojazdu, co docenią w szczególności kierowcy, którzy mają świadomość tego, że wielogodzinna podróż mogłaby być dla nich dodatkowo męcząca. Skorzystanie z usług firm transportowych sprawia bowiem, że możemy się w zupełności zrelaksować podczas podróży. Ma to istotne znaczenie szczególnie w przypadku poza granice naszego kraju czy w miejsca w Polsce, w których nigdy wcześniej nie byliśmy.



© 2019 http://revolver.olsztyn.pl/