O solarach - dla lansu czy faktycznej oszczędności?

z odnawialnych jej źródeł jest niewątpliwie przyszłością współczesnej energetyki. Nie wszyscy jednak wiedzą, że i ten rynek ulega dynamicznym zmianom. Obecnie możemy wyróżnić przede wszystkim dwa rodzaje kolektorów słonecznych ? s

O solarach - dla lansu czy faktycznej oszczędności?

Coraz nowsze osiągnięcia techniki : kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne to bardzo użyteczne elementy, które pozwalają na pozyskiwanie energii słonecznej. Pobieranie energii z odnawialnych jej źródeł jest niewątpliwie przyszłością współczesnej energetyki. Nie wszyscy jednak wiedzą, że i ten rynek ulega dynamicznym zmianom. Obecnie możemy wyróżnić przede wszystkim dwa rodzaje kolektorów słonecznych ? są to kolektory próżniowe i płaskie. Warto jednak zauważyć, że pobieranie energii słonecznej jest możliwe nie tylko dzięki kolektorom. Coraz większą popularnością cieszą się również układy fotowoltaiczne. Niewątpliwie można spodziewać się kolejnych nowinek technicznych w tym zakresie i coraz lepszych urządzeń pozwalających na pobieranie energii ze Słońca.


Dlaczego energia słoneczna jest nam przydatna?

Odnawialne źródła energii odgrywają we współczesnej elektryce i energetyce coraz bardziej istotną rolę. Chociaż tego typu instalacje są dopiero badane i w wielu przypadkach pozyskiwanie energii z odnawialnego źródła jest dopiero na etapie badań, to jednak istnieją pewne możliwości co do praktycznego wykorzystania odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych. bardzo chętnie wykorzystywanym źródłem jest w tym zakresie na przykład energia słoneczna, która może zostać przetworzona w prąd elektryczny za pośrednictwem specjalnych paneli słonecznych. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale także i ekonomiczne, wobec czego warto zainteresować się pozyskiwaniem energii elektrycznej w ten sposób.


napromieniowanie - to warto wiedzieć

Napromieniowanie (ang. irradiation1) \displaystyle H H - wielkość w fotowoltaice wyrażana w J/m? lub kW?h/m? (global irradiation) składająca się z sumy napromieniowania bezpośredniego (nazywanego często nasłonecznieniem), rozproszonego i odbitego. Przedstawia energię padającą na jednostkę powierzchni w ciągu określonego czasu (roku, miesiąca, dnia, godziny)2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Napromieniowanie



© 2019 http://revolver.olsztyn.pl/