O oczyszczalniach

gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... "nie pożycza". Bywa się także, że rachunek nie jest prawidłowo naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe. Jednak jeśli wszystkie instalacje są szczelne i woda nie odpływa

Dodane: 01-09-2016 15:23
O oczyszczalniach

Oszczędzanie się opłaca

Płacisz za dużo za wodę i myślisz, jak by tu oszczędzić? Jest parę łatwych trików.

Tylko jeżeli zużycie wody wydaje ci się zbyt wysokie, sprawdź czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... "nie pożycza". Bywa się także, że rachunek nie jest prawidłowo naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Jednak jeśli wszystkie instalacje są szczelne i woda nie odpływa sobie do cudzego kranu, to trzeba jeszcze sprawdzić parę rzeczy.

Najwięcej wody zużywa toaleta. Sprawdź, czy posiadasz oszczędną spłuczkę, czy też może woda leje się do muszli ciągle? To bardzo często się niestety zdarza. Mechanizm spłuczki da się kupić osobno, można go wymienić samodzielnie. Jednak być może, trzeba niestety zafundować sobie nową toaletę.

Ważna jest też jakość i energooszczędność urządzeń AGD - pralki i zmywarki. Dobra zmywarka zużywa znacznie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna posiadać automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.


O deficycie wody w Polsce

Woda - najistotniejsza substancja na świecie. Bez niej nie byłoby życia na Ziemi. Z perspektywy biochemii jest bardzo ciekawym obiektem badania, bo ma unikalne cechy. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest niezbędna, tylko czy nie zapominamy o tym na co dzień?

Polska jest jest krajem deficytu wody. Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania lasów, nic jej nie kumuluje. Sytuacja jest zła - nasze wodne zasoby są jednymi z najniższych w Europie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Definicja przydomowej oczyszczalnie ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ? to zespół urządzeń służących do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu lub małym zgrupowaniu domów.

Warunkiem prawidłowej eksploatacji przydomowej oczyszczalni jest jej umiejętna obsługa, polegająca na następujących czynnościach: okresowa kontrola składu odpływu, ewentualnie indeksu osadu czynnego, odpowiednia regulacja natlenienia i uzupełnianie kultur mikroorganizmów, usuwania osadu i kożucha z osadnika raz w roku lub po wypełnieniu osadnika osadem do połowy.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przydomowa_oczyszczalnia_%C5%9Bciek%C3%B3w© 2019 http://revolver.olsztyn.pl/