Ładne i białe zęby- marzenie każdego

zeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm) narzędzi piłująco-penetrujących. W nowoczesnej endodoncji do kontroli

Ładne i białe zęby- marzenie każdego Wybielanie zębów Racibórz

W nowoczesnej endodoncji do kontroli leczenia

Endodoncja ? dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm) narzędzi piłująco-penetrujących. W nowoczesnej endodoncji do kontroli leczenia wykorzystuje się mikroskopy operacyjne oraz endometry. Mikroskopy endodontyczne umożliwiają operatorowi wgląd do wnętrza komory zęba i kanałów, endometry zaś to elektroniczne urządzenia dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego. Następnie kanały wypełniane są za pomocą gutaperki oraz uszczelniaczy. Równolegle w leczeniu z mikroskopem i endometrem stosowana jest diagnostyka rentgenowska.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endodoncja


Prywatna stomatologia estetyczna

Koszty wykonywania zabiegów stomatologii estetycznej mogą być bardzo różne. Konkretne koszty ich przeprowadzenia uzależnione są oczywiście od tego, jak poważny zabieg ma zostać przeprowadzony u konkretnej osoby oraz od tego, jaki cennik obowiązuje w danym gabinecie dentystycznym. Dlatego naprawdę uczciwi dentyści starają się przygotowywać dla swoich pacjentów bardzo klarowne cenniki, których przeczytanie pozwoli im na dobre przygotowanie się na to, jakie koszty będą musieli ponieść, jeżeli zdecydują się na przeprowadzenie konkretnego zabiegu. Jest to tym bardziej ważne, że obecnie bardzo dobrze rozwija się prywatna stomatologia estetyczna i dentyści zdają sobie sprawę z tego, jak dużą konkurencję posiadają na rynku usług stomatologicznych.


Protetyka stomatologiczna - definicja z Wikipedii

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (proteza ruchoma śluzówkowo-ozębnowa), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in. korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna



© 2019 http://revolver.olsztyn.pl/