Dekoracyjne i eleganckie - o sztukaterii

zym stopniu liczy się oryginalność w każdym aspekcie. Dokładamy wszelkich starań do tego, aby ubierać się w sposób niespotykany, nakreślając swój własny styl. Nie inaczej jest w przypadku urządzania pomieszczeń, w których mieszkam

Dekoracyjne i eleganckie - o sztukaterii Listwy przysufitowe mogą być ozdobą mieszkania urządzonego w stylu klasycznym. Zobacz:

Co zrobić, aby mieć niespotykany dom?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach w coraz większym stopniu liczy się oryginalność w każdym aspekcie. Dokładamy wszelkich starań do tego, aby ubierać się w sposób niespotykany, nakreślając swój własny styl. Nie inaczej jest w przypadku urządzania pomieszczeń, w których mieszkamy. Natura człowieka jest taka, a nie inna, że chcemy zaskakiwać naszych gości. Sztukateria jest dość oryginalną, a nawet ekstrawagancką techniką wykańczania ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych, która swoje korzenie ma w czasach starożytnych. Jest charakterystyczna cecha budynków z tamtego okresu, więc zastosowanie tej metody w swoim przypadku gwarantuje oryginalność pomieszczeń mieszkalnych. Bez większego problemu w każdym mieście powinniśmy znaleźć choć jednego fachowca w tym zakresie.


W jaki sposób przyozdobić swój dom?

Najprawdopodobniej stosunkowo niewielka część społeczeństwa wie, czym zajmuje się współcześnie sztukateria, które lata swojej świetności ma dawno za sobą. Jest to dziedzina, której geneza sięga czasów starożytnych, kiedy to właśnie ludzie, a przede wszystkim osoby rządzące decydowały się na zdobienie swoich budynków, przede wszystkim obiektów państwowych, kulturowych oraz religijnych. Obecnie również wiele osób, zwłaszcza tych nieco zamożniejszych, decyduje się na zastosowanie tych wyjątkowych zdobień w swoich ?czterech kątach?. Tego rodzaju podejście gwarantuje oryginalność naszej aranżacji wnętrz, dzięki czemu nasi goście będą tym zachwyceni.


Warto wiedzieć - stiuk

Stiuk ? materiał zdobniczy w postaci tynku szlachetnego, mieszanina gipsu, wapienia i drobnego piasku lub pyłu marmurowego, łatwa do formowania, szybko twardniejąca. Często barwiona na różne kolory, nakładana na podłoże (ściany i elementy architektoniczne), gładzona i polerowana po wyschnięciu. Używana najczęściej we wnętrzach budowli.

Gotowy stiuk często imitował marmur. Stosowany do wykonywania tynków, rzeźb pełnoplastycznych, płaskorzeźbionej dekoracji ściennej (sztukateria). Znany był w okresie starożytności (starożytny Rzym), wczesnego chrześcijaństwa, sztuce mauretańskiej, rozpowszechniony w czasach renesansu i baroku. Stanowił także podstawowy materiał w ornamentyce i architekturze Majów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stiuk



© 2019 http://revolver.olsztyn.pl/